Auto-Created-3
03 Nisan 2023 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Doğalgaz faturalarını nasıl düşürebiliriz?

Doğalgaz faturalarını nasıl düşürebiliriz?

Isınma ve sıcak su için kullanılan kombiler yanlış kullanım ile daha fazla yanabilmektedir. Makine Yüksek Mühendisi Murat Aras, oda termostatı ile oda sıcaklığının 1920 derecelerde tutulabileceğini anlatarak, "Bu noktada oda termostatı hızlı devreye girdiği için doğalgaz daha verimli kullanılıyor." dedi.

Doğalgaz kullanırken dikkat edilmesi gereken yöntemler ile faturayı yüzde 35'e varan oranlarda azaltabiliyor.

Doğalgaz dağıtım şirketinde makine mühendisi Murat Aras, doğalgazın doğru ve verimli kullanımına yönelik değerlendirmeler hazırladı.

"Termostatın önemi"
Aras, doğalgazın verimli kullanılması için "konfor sıcaklığı" olarak adlandırılan 19 ila 20 derecelik oda sıcaklığının kullanılması gerektiğini belirterek, "19 ila 20 derecenin üzerindeki her 1 derecelik artış, doğalgaza yüzde 6 fazla maliyetlendirir. Bu sıcaklığı uygun şekilde düzenlemek için oda termostatı kullanmanın mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Oda termostatı kombi ile uyumlu çalıştığı için oda sıcaklığınızı istediğiniz sıcaklığa ayarladığınızda kombiyi otomatik olarak kapatır, oda termostatı hızlı bir şekilde devreye girerek daha verimli ve tasarruflu doğalgaz kullanımı sağlar. Termostat ile kombiyi kontrol ederek ortam ısındığında devreden çıkar. Bu da doğal gazın daha verimli kullanılmasını sağlar. Ayrıca yılda bir kez üretici firmanın tavsiyesi üzerine yetkili kişiler tarafından cihaz bakımının yapılmasını tavsiye ederiz." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kabine toplantısı sona erdi! Masada milyonları ilgilendiren konular var 9-10 bin lira asgari ücret bekleyenler hüsrana uğrayacak! İşte enflasyona göre hesaplama Ankara'da ücretsiz yolcu taşıma krizi sona erdi! Ekonomik güven endeksinde gerileme gerçekleşti