Auto-Created-3
07 Ağustos 2023 ( 73 izlenme )
Reklamlar

Denizden çıkardığı metalleri kilosu 7 liradan satıyor

Antalya'da otobüs ve kamyon şoförlüğü yapan dört çocuk babası Erhan Uludağ, dalış yaparken çıkardığı metalleri şehrin dünyaca ünlü plajında ​​geri dönüşüm için satıyor. Uludağ, denize giren tatilcilerin metalleri çıkardığını görünce çok şaşırdığını belirtti. isminde. Uludağ 20 ton hurda toplarsa sezon sonunda 140 bin lira kazanıyor.

Antalya Muratpaşa'da yaşayan dört çocuk babası Erhan Uludağ (36), turizm sektöründe şoförlük yaparken pandemi çıkınca işsiz kaldı. İş aramasına rağmen iş bulamayan Uludağ, bir gün denize girmek için geldiği Konyaaltı Plajı'nda yüzerken suyun dibindeki metalleri fark etti. 

Demiri geri dönüşüm için satma fikriyle her gün sahile gelen ve tüpsüz paleti ve kavanozlarıyla deniz dibine dalan Uludağ, günde ortalama 250 ila 300 kilogram metal çıkarmaya başladı. 

Kış aylarında otobüs ve kamyon şoförlüğü yapan Uludağ, iki aylık yaz tatilini denizden metal toplayarak geçirmeye başladı. Israrcı adam bu yıl 15 gün denize daldı ve yaklaşık 3,5 ton demir çıkardı. Kilosunu 7 liraya satarak aile bütçesine önemli katkı sağladı.

"SEZON SONUNA KADAR 20 TON TOPLAYACAĞIM"

İşleri nedeniyle geçen yıl 3, bu yıl 2 ay tatil yaptığını söyleyen Erhan Uludağ, bu süre zarfında denize girerek hem aile bütçesine hem de çevreye katkı sağladığını anlattı. Günde ortalama 250300 kilo metal çıkardığını belirten Uludağ, 

“Yaklaşık 15 gündür dalış yapıyorum, topladığım malzeme 3,5 ton. Sezon sonunda 20 ton oluyor” diye kilosunu 7 liraya satıyorum. İki ay dalış yaptıktan sonra şoför olarak çalışıyorum. ben de tatildeyim Burada hem sahilimizi temizliyorum hem de aile bütçeme katkıda bulunuyorum” dedi.

Uludağ, su altında çıkaramadığı ağır metaller olduğunu ifade ederek, bunların yerini bildiğini ve bu metallerin yardımla giderilebileceğini söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya değerli ruble sebebiyle ‘dostane’ kurlardan alım yapmayı düşünüyor Dolar ve euro ne kadar oldu? İşte döviz kurunda son durum Dış Ticaret Açığında Büyük Artış Koronavirüse dair yalanlanmış 10 iddia