Auto-Created-3
05 Nisan 2023 ( 71 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücret artışı konusunda öncekilerden tamamen farklı bir hazırlık içindeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücret artışı konusunda öncekilerden tamamen farklı bir hazırlık içindeyiz

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan'dan dönüş uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Milyonların merakla beklediği asgari ücret artışına değinen Erdoğan, "Şu anda bu konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ile temaslarının ardından uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, ekonomiden uluslararası ilişkilere ve iç politikaya kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

"YERE SAĞLAM BASAN ADIMLAR ATACAĞIZ"
Temmuz ayında yapılan ara zamla birlikte 5.500 TL'yi bulan asgari ücretle ilgili de soruların yöneltildiği Cumhurbaşkanı, "Şu anda bu konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin" ifadelerini kullandı.

"PROJE TÜRKİYE'DE AYRI BİR SIÇRAMAYI GETİRECEK"
"İlk Evim İlk İşyerim kampanyası ve esnafa destek paketinin gibi yoğun ilgi gören müjdelerin devamının gelip gelmeyeceği" ile ilgili soruya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan şu yanıtı verdi: "Aslında ilk yaptığım açıklamadan sonra bu sürece yönelik yeni açıklama arsa üzerinde oldu. Ne dedik? Arsadaki sayıyı ilk etapta 1 milyon olarak düşünüyoruz. 1 milyon arsa. Bunu da nasıl yapacağız? Kura çekimiyle oradaki dağıtımları yapacağız. Derdimiz altyapısı yapılmış arsalara kendi imkanıyla, bankaların vereceği düşük faiz krediyle gelsin benim vatandaşım evini oraya kendisi yapsın. Bu, Türkiye'de ayrı bir sıçramayı getirecek. Bu, zemin artı 1 veya sadece zemin; bu şekilde 1 milyon arsayı inşallah vatandaşlarımıza ucuz imkanlarla verme anlayışını getiriyor. Bu konuyla ilgili de iki gün önce bakanımla görüştüm. O da 'biz bütün hazırlıkları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak yaptık, hazırız, her an bununla ilgili adımı atabiliriz' dedi. Şu an itibariyle inşallah Bakanlığımızın takibinde bu adımı da atacağız." dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TCMB 23 Mart tarihli Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının özeti yayınlandı TUİK Aralık Ayı Sanayi Üretim Endeksi'ni Açıkladı Müjde Mavi Bayraklı plajların sayısı artmaya devam ediyor