Auto-Created-3
07 Nisan 2023 ( 74 izlenme )
Reklamlar

Bu geceden itibaren benzine ve motorine yine zam geliyor!

RusyaUkrayna savaşı nedeniyle Brent petrol fiyatları dalgalanmaya devam ederken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle dalgalanıyor.  Benzin grubunda 1,22 lira, motorin grubunda 1,49 liralık artışın bu gece yarısından itibaren geçerli olması bekleniyor.  
Yaklaşan fiyat artışlarıyla birlikte İstanbul'da benzin litre fiyatları 26,24 liraya, motorin fiyatları ise 25,9 liraya yükselecek.
 Brent petrol fiyatlarındaki ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takip etmeye devam ediyor.

 MOTOR GRUBU'NDA 1.49 PARA FİYAT ARTIŞI
 06/02/2022 Perşembe gününden itibaren benzin grubunda 1,22 lira, motorin grubunda 1,49 lira fiyat artışı bekleniyor.  Açıklamada, "Fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar yapılacağına ilişkin nihai karar üst merciler tarafından verilecek" denildi.

 BENZİN LİTRE FİYATI 26,24 LİRAYA YÜKSELECEK

 Artışların ardından İstanbul'da benzinin litre fiyatı 26,24 liraya, motorinin litre fiyatı ise 25,9 liraya yükselecek.

 AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

 Akaryakıt fiyatları, Türkiye dahil Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatlarına ve dolar kurundaki değişimlere göre rafineriler tarafından hesaplanmaktadır.  Bu hesaplama sonucunda distribütörlerin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle firma ve şehir bazında az da olsa farklılık gösterebilmektedir.

 EPGIS HİÇBİR FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNİ İPTAL ETMEYİ SEÇTİ

 EPDK'nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS'e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava sonuçlanana kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Goldman'ın dolar üzerine açıklamaları NORMALE DÖNÜŞ İÇİN TARİH VERDİ Dolar 31 lirayla rekor kırdı Hazine ve Maliye Bakanlığından vatandaşların kamuya olan borçlarının yeniden yapılandırılması imkanı