Auto-Created-3
10 Mart 2023 ( 92 izlenme )
Reklamlar

Bu Geceden İtibaren Akaryakıta İndirim Geliyor!

Brent petrol fiyat konusu Rusya ile Ukrayna savaşı sebebiyle inişli çıkışlı durumunu sürdürüyor. Akaryakıt fiyatları da bu yönde zam ve indirim haberleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. 

11 Ocak Çarşamba gününden itibaren benzinde 63 sentlik bir indirim yapılması bekleniyor. 

Fiyatların düşmesiyle birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 18 lira 89 kuruştan satılıyor.

Brent petrol fiyatlarının sürekli değişmesi ve dövizdeki hareketlilik nedeniyle vatandaşlar akaryakıt fiyatlarını yakından takibe almış durumda. 

Benzine İndirim Geliyor

11 Ocak Çarşamba gününden itibaren benzinli motor grubunda 63 kuruş indirim bekleniyor.

İstanbul'da 18,89 TL'Den Satış Yapılacak

İndirimle birlikte benzinin litresi İstanbul'da 18 lira 89 kuruş, Ankara'da 19 lira 6 kuruştan satılıyor.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesabı Nasıl Yapılıyor?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatları ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. 

Buradaki hesaplama neticesinde distribütörlerin uygulamış oldukları rakamlar rekabet ve serbestlik sebebiyle şehirlere ve şirketlere göre değişim gösterebilmektedir.

EPGİS Fiyat Değişikliğini Duyurmama Kararı Almıştı

EPDK'nın fiyat değişimini açıklayan tek sendika statüsünde olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının akabinde sendika, dava neticeye varana kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlara duyurmayacağını bildirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AYM, numara taşınmasına ilişkin itirazında GSM şirketinin mülkiyet haklarının ihlal edildiği kararını verdi İstanbul'da Soğan Fiyatı El Yakıyor 2022 yılı Ekonomide rekorları kırdı: ABD, Avrupa ve Türkiye'de enflasyon nasıldı? Meksikalı milyarderin lüks yatı Bodrum'a demirledi!