Auto-Created-3
30 Ocak 2024 ( 33 izlenme )
Reklamlar

Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmesi bekleniyor

Benzin ve motorin fiyatlarındaki değişiklikler, Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve döviz kurlarındaki değişikliklerle birlikte gerçekleşmektedir. Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmesi beklenmektedir.

Zamla birlikte İstanbul'da motorinin litresi 42 lira 90 kuruş, Ankara'da ise 42 lira 32 kuruş olacak şekilde fiyatlandırılacaktır.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatları ve dolar kurundaki değişiklikler dikkate alınarak rafineriler tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalar sonucunda dağıtım firmaları tarafından belirlenen fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve bölgelere göre küçük değişiklikler gösterebilmektedir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) fiyat değişimlerini açıklayan tek sendika olan EPGİS'in fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmama kararı alması, sendikanın hukuki bir süreçle karşı karşıya kaldığı bir durumu yansıtmaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yapılandırma Sürelerinde Uzatma Kararı 6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM Bakan Şimşek, ihracatçılara yönelik 1 milyar dolarlık kredi paketine kayıtsız kalmadı: 11 bankamızı tebrik ediyorum 2023'te işveren sigorta primi yüzde 58 artırılacak! Belirlenen oranda artış olursaasgari ücret 8.690 TL olacak.