Auto-Created-3
13 Mart 2024 ( 38 izlenme )
Reklamlar

Böceklenmiş irmikle ilgili Oba Makarna'dan açıklama: İddialar gerçek değil

Sosyal medyada bozulmuş ve böceklenmiş buğday irmiğine ait görüntülerin yayılması üzerine Oba Un ve Makarna'dan açıklama geldi. Firmanın yaptığı açıklamada, söz konusu ürünün Afrika'ya ihraç edildiği ve gemilerin gecikmesi nedeniyle zamanında teslim edilemediği belirtildi. 

Bu durumun Afrika'daki üreticinin teslimat sürelerini kaçırmasına sebep olduğu ve ürünün geri getirilmesine yol açtığı ifade edildi. Açıklamada, görüntülerdeki ürünlerin imha edilmesi için gerekli talebin 6 Mart 2024 tarihinde İskenderun Gümrük Müdürlüğü'ne iletilmiş olduğu da vurgulandı.

Firmanın açıklamasına göre, paylaşılan görüntüler, ihracatını gerçekleştirdikleri buğday irmiğine ait ve Afrika'da bulunan müşterilerine özel olarak üretilmişti. Ancak gemi acentalarından kaynaklanan gecikmeler nedeniyle ürünün maksimum teslim süresini kaçırdığı belirtildi. 

Bu durumun ürünün geri getirilmesine sebep olduğu ve imha talebinin gerekli mercilere iletilmiş olduğu ifade edildi. Ayrıca ürün bedelinin taşıma kaynaklı bozulma nedeniyle sigorta şirketi tarafından karşılandığı da açıklamada belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emekli maaşlarında düzenleme yapılacak mı? İşte Erdoğan'ın işaret ettiği tarih Ayçiçeği tohumu ve ham ayçiçeği yağında gümrük vergisi oranlarında indirim Merkez bankası faiz oranını yüzde 35'e çıkardı: Ekonomistler kararı nasıl yorumladı? Kripto Parada ki Düşüşte en Çok Luna Etkilendi Yatırımcılar Kurucusunun Evini Bastı