Auto-Created-3
22 Mart 2023 ( 46 izlenme )
Reklamlar

Bitcoin dışındaki tokenlar yüzde 99 başarısız olacağını düşünüyoruz açıklaması

Microstrategy CEO'su Michael Saylor, kripto paralarda yaşanan düşüşü ve dijital varlıkların geleceğini değerlendirdi.

Bitcoin’in hayatta kalacağını, ancak geride kalanların çoğunun hayatta kalmayacağını düşündüğünü söyleyen Saylor “Bitcoin dışında, 20 bin kadar diğer kripto para birimi var. Bitcoin haricinde, yüzde 99 başarısızlık seviyesi olacak. Bitcoin, gerçekte mühendisliği iyi yapılmış merkeziyetsiz bir varlık; bu yüzden hayatta kalacak” şeklinde konuştu.

Kripto para Borsaları amacıyla planlama gerektiğinin altını çizen Saylor “Aşırı kaldıraç var, bu regülasyonların gelmesi ile birlikte, şunlar da biraz daha azaltılacaktır. Bunun yanı sıra, düzenleyicilerin kripto para eğitimi vermesi de mühim.

Kendinizi enflasyona karşı aylık ya da haftalık olarak hedge’lemek istiyorsanız, kısa vadede güvenilir liman stratejisi olmadığını söylemeliyim. Yapabileceğiniz şey, uzun vadeli bir strateji belirlemek. Dört sene ya da daha üzeri bir stratejiniz olması gerekiyor. Uzun vadeli strateji ise sepette değişik enstrümanların olmasını gerektiriyor” ifadelerini kullandı.
Saylor Bitcoin’in uzun vadeli performansıyla ilgili, “İki, dört ya da sekiz sene amacıyla düşünecek olursak, Bitcoin’in, diğer seçenekler ile kıyaslandığı vakit 5 ila 10 kat daha iyi performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Nasdaq hisselerinden, emlaktan ya da altından daha iyi performans gösterdi” değerlendirmesinde bulundu.

Düzenlemeler içeriğine da değinen Saylor, “Bitcoin gerçekte dijital emtialardan bir tanesi. Bu varlıklarda da kote olan şirketlerdeki gibi her şeyin açıklanması lazım. Bunu gerçeklştirmeyi reddediyorlar ve bu noktada problem yaşanıyor. Önümüzdeki birkaç sene içerisinde, daha çok şeffaflık gelecektir, zira düzenleyici kurumlar daha aktif bir şekilde çalışmaya başladı. Böyle bir dönüşüm var, ama bu dönüşümün içerisinde çok çok belirsizlik de var. Yani, Bitcoin dışında bir kripto varlık alıyorsanız, çok büyük bir risk alıyorsunuz demektir” söyleminde bulundu.

Bitcoin’in dijital emtianın en iyisi bulunduğunu savunan Saylor, Microstrategy’nin stratejisinin Bitcoın'i uzun vadeli (10 senedan daha çok) olarak ellerinde tutmak bulunduğunu belirtti. Microstrategy’nin esasen çok kârlı bir şirket bulunduğunun altını çizen Saylor “10 milyon dolarlık daha Bitcoin aldığımızı açıkladık. Çok değişik vakitlerde da nakit bulunduğu vakit bunu gerçekleştirmiştik. Biz dipten satın alıp tavan seviyesinden satmaya çabalamıyoruz. Hangi günlerin iyi ya da kötü olacağına odaklanırsanız, yüzde 98 seviyesinde başarısız olursunuz” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RTÜK Başkanı Şahin'den fiyat manipülasyonu açıklaması Baklavada fıstık problemi Abdulkadir Uraloğlu, “Kurban Bayramı'nda kara, hava ve demiryolu ile seyahat edenlerin sayısı 35 milyonu geçti” Deutsche Bank'tan analiz