Auto-Created-3
17 Mart 2024 ( 18 izlenme )
Reklamlar

Bakan Şimşek: Bakanlıklara personel alımına izin vermiyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı canlı yayında ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi ve enflasyonun düşürülmesi için vatandaşın gösterdiği fedakarlığa kamu sektörünün de katılacağını belirtti. Şimşek, geçiş sürecinde hiçbir bakanlığa personel alımı yapılmayacağını duyurdu.

Bakan Şimşek, Kanal 7'deki canlı yayında, "Milletimiz bu geçiş döneminde bir fedakarlık yapıyor. Kamu da bunu yapacak. Hiçbir bakanlığa personel noktasında emekli olanların harici personel alımına izin vermiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Şimşek, uygulanan ekonomi programıyla ilgili de şunları söyledi: "Bütün kurumlara genelge gönderdik. Kamuda harcamaları ciddi şekilde kısacağız ve kontrol altına alacağız. Verimliliği artırmamız gerekiyor. Çok kapsamlı bir yapısal reformlar var. Çok ciddi bir şekilde takvime bağlanmış eylem planımız var. Program nerede diyenler bir zahmet okusunlar."

"Yatırım ortamını iyileştirecek yüzlerce eylem var. Bunlar takvime bağlanmış durumda. Bizim programımızın temeli sağlam. Bu programın cumhurbaşkanımız sahiplendi. Biz kredi politikasında kaynağın üretime gitmesinden yanayız. Bunun için tedbirler aldık, gerekirse ilave tedbirler alacağız." şeklinde de ekledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Asgari ücret yükseltme kararı Resmi Gazete'de yayımlandı Microsoft Build 2023 Etkinliği Heyecan Yarattı Şirketlerin yüzde 64'ünün ek zam yapacağı açıklandı Altında yavaşlayan büyümeye destek