Auto-Created-3
01 Haziran 2023 ( 65 izlenme )
Reklamlar

Bakan Nebati Uçakta Yaşadığı Tartışma için Açıklama Yaptı

Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ilk olarak Independent Türkçe'de yayınlanan ve iki gün boyunca sosyal medyada yoğun bir şekilde paylaşılan uçaktaki tartışmaya ait görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Bakan Nebati yaptığı açıklamada, 29 Mayıs 2023 Pazartesi günü yolcu olarak bulunduğu Ankaraİstanbul uçağında yaşananların tamamen çarpıtılarak kamuoyuna çoğaltıldığını belirtti.

Bakan Nabati, uçağın kalkış saatindeki gecikmenin kesinlikle kendisiyle alakası olmadığını belirterek, tartışmasını şöyle sürdürdü:

“Gecikmenin tek nedeni, diğer yolcularla birlikte bana da söylendiği gibi hava direnci. Ayrıca, ben uçağa bindikten sonra başka bazı yolcuların da uçağa binmeye devam ettiği kaydedilen görüntülerden anlaşılmaktadır. ” CHP'li bir milletvekilinin kışkırtıcı yönlendirmesiyle uçakta yerime otururken millet iradesini hazmedemeyen bir grup tarafından sözlü alaya alındım.

Gecikmenin nedeni havanın kötü olması olmasına rağmen, benmişim izlenimi vermeye çalışarak asılsız suçlamalarda bulundular. Daha sonra bu insanlara gecikmenin nedenini ve artık ulusumuzun demokratik seçimlerini kabul etmeleri gerektiğini çok net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı sadece o birkaç kişi için yaptım. 

21 yıldır gece gündüz çalışan, milletimizin efendisi değil, aksine hizmetkârı olan, asırlık eserleri ülkemize kazandıran bir siyasi anlayışın askerleri olduğumuz asla unutulmamalıdır.

Bundan dolayı milletimizle aramızda kötü niyetli bir algı operasyonu asla olmayacak ve kalbimizin kırılmaz köprülerini asla zedelemeyecektir. Bu durum zaten geride bıraktığımız seçim sonuçları ile ülkemiz tarafından bir kez daha teyit edilmiştir. 

Sorumlu gazetecilik anlayışı ve basın ahlakıyla bağdaşmayan tamamen algısal bir operasyon olan bu çirkin çarpıtmaların takdirini milletimizin takdirine bırakıyor, bu bilinen çevreleri siyasetin asla yalan üzerine inşa edilemeyeceğini kabul etmeye davet ediyorum. "

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekonomi yönetiminin aldığı tedbirler sonrası kur korumalı mevduatta düşüş sürüyor Bakan Bilgin, asgari ücret artışı için tarih verdi: Önümüzdeki hafta kamuoyuna açıklayacağız. TEPKİ ÇEKEN SÖZLER >>> Taksiciler yine istediklerini alamadılar! Esnaf Odası'nın yeni zam talebine yanıt: Yetki UKOME'de