Auto-Created-3
18 Ocak 2024 ( 42 izlenme )
Reklamlar

Amazon yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor

ABD'li perakende devi Amazon'un, Prime Video ve Amazon MGM Studios birimlerinde yüzlerce çalışanın işine son vereceği açıklandı. Prime Video ve Amazon MGM Studios'un Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins, uzun vadeli vizyon doğrultusunda yapılan değişiklikleri çalışanlara bildirdi. Bu kararların sonucunda Prime Video ve Amazon MGM Studios organizasyonlarında yüzlerce çalışanın işine son verileceği belirtildi.

Amazon'un sahibi olduğu Twitch platformu da iş gücünde azaltmaya gitme kararı aldı. Twitch CEO'su Daniel Clancy, Twitch'in iş gücünü azaltma kararı alarak, 500'den fazla çalışanın işten çıkarılacağını açıkladı. Clancy, bu kararın şirketin mevcut ölçeği ve gelecekteki büyüme beklentilerine uygun bir şekilde yapıldığını ifade etti.

Amazon yetkilileri, işten çıkarılan çalışanlara destek paketleri sağlanacağını ve bu sürecin verilmesi zorlu bir karar olduğunu belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KKM'ye geçene vergi istisnası yapılacak Merkez Bankası Başkanı'na soruldu: Enflasyonu düşürmek için herkes faiz artırırken biz neden indiriyoruz? Büyük Fark…Herkes Bunu Konușuyor: Asgari Ücrette Yeni Gelișme! Son Dakika: Bakan Işıkhan: Emeklilerimizin yüzünü güldürecek yeni adım atacağız