Auto-Created-3
02 Mart 2023 ( 118 izlenme )
Reklamlar

Altınına yatırım yapanlar dikkat!

Altına yatırım yapanlar dikkat!
Gram altın fiyatı 1.026 seviyesndin işlem görüyor

Altının gram fiyatı,güne yükseliş eğilimi ile başladıktan sonra 1.025,7 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.683 liraya, Cumhuriyet altını ise 6.872 liraya satılıyor.

Dün, gram cinsinden altın fiyatı ons altındaki artışa paralel olarak yükseldi ve günü yüzde 0,3'lük bir artışla 1,024.8 liraya çıkardı.

ÇEYREK ALTIN VE CUMHURİYET ALTIN FİYATLARI
Altın gram fiyatı, saat 10.50'de önceki kapanışın 0.1 üzerinde işlem görüyor ve yeni güne 1.025,7 liraya kadar bir artışla başladı. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.683 liraya, Cumhuriyet altını ise 6.872 liraya satılıyor.

Dün günü yüzde 0,2'lik bir artışla 1,837.6 ile bitiren Altın ons,bu dakikalarda bir önceki kapanışın hemen altında 1,837.2 dolarda işlem görüyor.

FED BAŞKANININ AÇIKLAMASINDAN SONRA KARIŞIK PİYASA
Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Po Pabell'in dün yaptığı açıklamaların ardından piyasaların karışık bir rotada olduğunu bildirdi. Po 'in bugün ABD Kongresi'nde devam edeceği sunum ve sonraki mesajlar yatırımcıların odak noktası olacak, analistler, Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkililerinin açıklamalarının takip edeceğini söyledi. 

Dün Po para politikası raporunu ABD Senatosu'nda paylaştı ve bankanın temmuz ayından sonraki dönem için politikasının gelecekteki makroekonomik verilere dayanarak oturumdan diğer oturumlar arasında kararlaştırılacağını açıkladı. 

Yükselen enflasyona karşı 100 baz puanlık bir faiz artırımının masada olup olmadığı sorulduğunda po, "hiçbir amaç için masadan hiçbir şey kaldırmayacağım." cevabını verdi.

Analistler, bugünün veri gündeminde, küresel olarak ilan edilen imalat ve Hizmet Sektörü (PMI) Satın Alma Yöneticisi Endekslerinin yanı sıra ABD'deki haftalık işsizlik ödemeleri ve ödemeler dengelerinin öne çıktığını ve tahvil ve döviz piyasasının seyrinin izlenmesi gerektiğini söyledi. 

Analistler, Altın fiyatının 1.810 $ 'da destek pozisyonunda olduğunu ve 1.870 $' ın direnç olarak takip edilebileceğini belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gözler seçim sonrası ilk kabine toplantısında! İşte masadaki konu başlıkları Koronavirüse dair yalanlanmış 10 iddia İngiltere’de doktorlar ve pratisyen hekimler “ilk kez” birlikte grevde Fatma Şahin patronunu överek işçileri caydırmaya çalıştı! Gaziantep'te greve giden konfeksiyon işçileri istediklerini aldı