Auto-Created-3
07 Mart 2023 ( 84 izlenme )
Reklamlar

Akşener, Kılıçdaroğlu'nun 'Tesettür' çıkışıyla ilgili ilk kez konuştu: Kapanan yaralarla değil kanayan yaralarla ilgilenelim.

Akşener, Kılıçdaroğlu'nun 'Tesettür' çıkışıyla ilgili ilk kez konuştu: Kapanan yaralarla değil kanayan yaralarla ilgilenelim.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü hareketi hakkında ilk kez konuştu. Akşener, Türkiye'nin gıdaya erişim gibi birçok acil sorunu olduğuna işaret ederek, kapalı yaralardan bahsetmeyi doğru bulmadı.

İyi Parti lideri Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsüne yasal güvence getirilmesi önerisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasa değişikliği çağrısı yapmasıyla başlayan tartışmayı değerlendirdi.

"Türkiye'nin çok fazla kanayan yarası var"
Sözcü gazetesine konuşan Akşener, "Kapalı yaralardan bahsetmeyi doğru bulmadığımı belirtmek isterim" dedi. yoksulluk. Eğri bir kapıyı açtığımda içinde başka yiyecek olmayan mercimek çorbaları görüyorum. Yağ bile yok. Kucağınızda tutarsanız, 3.5 yaşında erkek veya kız çocukları görüyorum. Nemden astımlı çocukları görüyorum. Sonra obez olan erkek ve kız çocukları görüyorum.”

"Başörtü ile geçmişte yaşananlar yanlıştı"
Akşener, "Kadının başı örtülü veya açık gitmesi bir insan hakkıdır" sözleriyle bu konuda bir sakıncası olmadığını vurguladı. Akşener, "Başörtüsü konusunda geçmişte yaşananlar yanlıştı. Ben de o hatayı haykıranlardanım. Ama bu konu artık sorun olmaktan çıktı ve gündemimizde yok. Hatta Sayın Cemil Çiçek'in talebiyle Meclis'e başörtülü girecek kadın milletvekilleriyle ilgili toplantıya ben başkanlık ettim.” Kılıçdaroğlu başkanlık yaptı. Kendisiyle görüştük ve herhangi bir sorun ya da yaralanma olmadan yapmayı başardık ve o iş yapıldı "Tabii ki biz kanunlardan yanayız. Yemek bulmak gibi kanayan yaralardan bahsetmek zorundayız."

"GIDA TAŞIYAN ARAÇLARIN GEÇİŞ ÜCRETİNİ 1 YIL SIFIRLAYIN"
Türkiye'nin acil çözüm bekleyen sorunları olduğunu kaydeden Akşener, şu önerilerde bulundu: "Gittiğim her yerde vatandaşlarımızın özellikle gıda enflasyonu karşısında ezildiğini görüyorum. Acil adımlar atılabilecekse bu konuda atılmalıdır. Tarım Kredi Birliği'nin market raflarından gıda fiyatları düşürülemez. Gelin, bir adım atın, ulaşımdan başlayarak market maliyetlerini azaltın. Bakın, sebzelerden ete ve bakliyatlara. Paketlenmiş ürünler, Türkiye genelinde kamyoncularımız, bayilerimiz ve nakliye firmalarımız tarafından taşınmaktadır. Hemen hemen hepsi ücretli otoyolları kullanıyor. Özellikle İstanbul gibi bir metropolde, 16 milyon vatandaşımızın gıdasını taşıyan rizomlar için yeni bir otoyol ve yeni bir köprüye ihtiyaç var.Bunun nedeni nedir?150 km'den fazla yol kat ettikleri için yakıt maliyeti de oluşacaktır. , yüksek geçiş ücretleri ödenecek. Nakliyeci bu yükü kendi ücretine yansıtıyor, toptancıdan perakendeciye kadar ustalar da fiyatlarına yansıyor.Burada ısrar ediyorum: Gelin kapanan yaralarla değil, kanayan yaralarla ilgilenin, bu masrafları azaltın bakkaliye, fiyatları alsınlar. düşen Devlet karayollarında da yetki var. 1 yıl boyunca bir tane taşıyan tüm araçlar için geçiş ücretini sıfırlayın. Gıda taşıma araçlarının bir yıl boyunca paralı otoyolları ve köprüleri ücretsiz kullanmasına izin verin. İçiniz rahat olsun, nakliye maliyetlerindeki düşüş, market fiyatlarına da büyük ölçüde yansıyor." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TUSAŞ ABD'den talep edilen F-16'ları Türkiye'de üretmeye talip Kendi evini yapmak isteyen depremzedelere 500 bin TL hibe verilecek İmamoğlu, İstanbul'da toplu ulaşıma geçilmesinin an meselesi olduğunun sinyalini verdi Japonya'da 41 yılın zirvesi olan enflasyon yüzde 4 seviyesine geldi.