Auto-Created-3
16 Nisan 2023 ( 66 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Özhaseki, bugünkü enflasyonu 2002 ile karşılaştırdı: "Ekmeği 1 liraya alamıyorsunuz ama, bugün 5 liraya çok rahat alabiliyorsunuz"

AKP'li Özhaseki, bugünkü enflasyonu 2002 ile karşılaştırdı: "Ekmeği 1 liraya alamıyorsunuz ama, bugün 5 liraya çok rahat alabiliyorsunuz"

Türkiye'de yükselen enflasyon ve düşen satın alma gücü gündemde kalırken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı canlı yayında 2002 ve bugün enflasyonu karşılaştırdı. Özhaseki, "Enflasyon biraz yüksek olabilir. Ekmeği 1 liraya alamazsınzı. Ama bugün 5 lirayı çok rahat alabiliyorsunuz. Buradaki insanların satın alma gücünü artırmak çok değerli.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'den yerel TV kanallarının ortak yayınına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özhaseki, ekonomiden ve enflasyondaki yükselişten de bahsetti.

"EKMEĞİ 1 LİRAYA ALAMIYORSUNUZ, BUGÜN 5 LİRAYA ÇOK RAHAT ALABİLİYORSUNUZ"
2002 ile bugünü karşılaştırarak asgari ücretin alım gücünü değerlendiren Özhaseki, "Enflasyon biraz yüksek olabilir. Ben şahsi düşüncemi söyleyeyim, Ekmek 1 lira alamıyorsunuz. Ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz. Burada insanların alım gücünün arttırılması kıymetli" ifadelerini kullandı.

"BUGÜN 34 MİSLİ DAHA ALINABİLİR HALE GELDİ"
Sözlerini sürdüren Özhasi, "2002'deki asgari ücretle ne alınabiliyordu, bugün ne alınabiliyor? Kaç kilo et alınıyordu, kaç kilo süt alınıyordu, kaç yumurta alınıyordu, kaç litre benzin alınıyordu, şimdi ne kadar alınabiliyor. Bugün üç misli, dört misli daha fazla alınabilir hale geldi" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye-Bulgaristan Gaz Sevkiyatına Başlandı Paylaşımı Olay Oldu >> Bedelli askerlikle ilgili 2023 rakamı belli oldu 29 Ekim'de emeklilere 5 bin lira ikramiye mi verilecek?