Anasayfa
29 Mart 2024 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Akkuyu NGS'de maaşlarını alamayan işçiler yetkililerin araçlarını taşladı

Mersin'in Gülnar ilçesinde bulunan Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde, taşeron firma çalışanları, maaşlarını alamadıklarını iddia ederek dün bazı bölümlerde iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Bugün de eylemlerini sürdüren işçiler, firma yetkililerinin de içinde bulunduğu bazı araçları taşladı.

Maaşları ödenmediği gerekçesiyle eylem başlatan işçiler, dün itibariyle başlayan iş bırakma eylemlerini bugün de devam ettirdi. Bu durum üzerine bölgede güvenlik önlemleri artırıldı.

Bugün yaşanan eylemde, işçilerin iddiasına göre, firma yetkililerinin içinde bulunduğu bazı araçlar taşlandı. Servis araçları da taşlı saldırıya maruz kaldı. Olaylar sırasında, işçiler arasında gergin anlar yaşandı ve bazı işçiler diğerlerini sakinleştirmeye çalıştı.

Olayların cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerinde, bazı işçilerin belirli bir araca taş ve çekiçle saldırdığı görüldü. Bu tür şiddet içeren eylemler dikkat çekti ve güvenlik güçlerinin müdahale etmesi gereken bir durum olarak değerlendirildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 BASİT MALZEMEYLE DÖKÜLEN SAÇLARINIZI GERİ KAZANIN DETAYLAR YORUMDA==> Bir yirmi lira insanı nasıl perişan eder anlatayım da öğrenin. KAYSERİLİYE DİŞLERİNİ SATAN YAHUDİ ... Akciğerleri yeniden doğmuş gibi yapıyor