Auto-Created-3
13 Şubat 2024 ( 15 izlenme )
Reklamlar

ABD'de yıllık enflasyon Ocak ayında %3.1 ile tahminlerin üzerinde geldi

ABD'de yıllık enflasyon oranı, piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşerek yüzde 3.1'e düştü. Bu rakam, Aralık ayındaki yüzde 3.4'lük enflasyon seviyesinden gerilemeyi temsil ediyor. Ayrıca, aylık enflasyon yüzde 0.3'e yükseldi ve piyasa tahminlerini yüzde 0.2'de sabit kalacak şekilde yanılttı.

Gıda ve enerji fiyatlarını dışarıda bırakan çekirdek enflasyon ise aylık bazda yüzde 0.4 artarak, piyasa öngörülerini aşarak yüzde 0.3'te sabit kalması bekleniyordu. Çekirdek enflasyonun yıllık bazdaki performansı ise yüzde 3.9 olarak gerçekleşti ve önceki aya göre değişmedi. Piyasa, çekirdek enflasyonun yıllık bazdaki yüzde 3.7'lik seviyesine gerileyeceğini tahmin ediyordu, ancak bu gerçekleşmedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralandı! Listede Türkiye'den 17 kurum var Ne İstanbul, ne Ankara! Türkiye'de en çok dövize sahip olan ilimiz! Komisyon 2024 yılı asgari ücret zammını belirlemek için toplandı: Türkiye'de asgari ücret diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında nasıl? Bakan Özer: Eğitim kurumlarını güvenli hale getirmek için en ufak taviz vermiyoruz