Auto-Created-3
01 Mart 2024 ( 20 izlenme )
Reklamlar

990 kilogramlık inek 17 bin avroya satıldı

Fransa'nın geleneksel Paris Uluslararası Tarım Fuarı'nda bu yıl önemli bir satış gerçekleşti. Fuarda, "Aquitaine Sarışınları" olarak bilinen büyükbaş hayvan ırkından olan 990 kilogram ağırlığındaki bir inek, yaklaşık 17 bin avroya (yaklaşık 575 bin TL) alıcı buldu.

Fuarın 1. salonunda bu özel inek ırkını tanıtan stantta görevli Damien Blanc, 26 Şubat'ta gerçekleşen satışın rekor bir fiyat olduğunu belirtti. Satın alan kişinin, Korsika Adası'nın PortoVecchio kentinden gelen bir kasap olduğunu söyledi. Kasabın bu ineği dükkanının reklamını yapmak ve vitrininde sergilemek için satın aldığı ifade edildi. Blanc, bu satışın hayvan yetiştiricilerini daha iyi iş yapmaya ve hayvanlarını daha iyi yetiştirmeye teşvik ettiğine dikkat çekti.

"Aquitaine Sarışınları" ırkının güneybatıya özgü olduğunu belirten Blanc, bu ırkın büyük hacimli bir ırk olduğunu vurguladı. Tarn vilayetinde hayvan yetiştiriciliği yapan Blanc, bu ırkın kasaplar için oldukça değerli olduğunu çünkü bu ırkta et verimi yüksek olduğunu ve kasların daha fazla olduğunu belirtti.

Paris Uluslararası Tarım Fuarı, Fransız tarım sektörü ve hayvan yetiştiriciliğinin tanıtımını yapan önemli bir etkinlik olarak biliniyor. Yüz binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilen fuara, ülkenin önde gelen siyasi figürleri de katılım gösteriyor. Fuar, 3 Mart'a kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Nebati İYİ partisi Yılmaz'ın "Türkiye IMF'den borç aldı" iddiasını yalanladı: Ya konuyu bilmiyorsunuz ya da çarpıtıyorsunuz.! İYİ Parti'den iktidara Hafize Gaye Erkan çağrısı: İddialar sonrası gereğini yapın Önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Google, rekabet yasalarını ihlal ettiği için soruşturuldu Bakan Şimşek: Enflasyonu düşürmekte kararlıyız