Auto-Created-3
16 Mart 2024 ( 28 izlenme )
Reklamlar

84 yaşında iş arayan kadının isyanı gündem oldu: Daha evime et girmedi

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi salgını sonrasında yaşanan ekonomik sıkıntılar ve hayatın pahalılaşması, bir sokak röportajında mikrofon uzatılan 84 yaşındaki bir kadının içini dökmeye neden oldu. Yaşlı kadının sözleri, toplumda yaşanan zorlukları gözler önüne serdi.

Kirasını ödeyebilmek için bulaşıkçı olarak iş arayan yaşlı kadın, "100 lira borç aldım, ilaçlarımı almaya gidiyorum. Kirada oturuyorum, çocuklarım ancak kendini geçindiriyor. Kira ödemelerimde zorlanıyorum. İş arıyorum, bulaşık yıkamak için. Bayram geldi geçti, benim evime et girmeden geçti. Affedersiniz, pidenin kokusu bile mis gibi geliyor ama alamıyorum. Anahtarımı verseniz, evime gidip bakın. Evimin durumunu, dolabımı görseniz anlarsınız mı?" diyerek içini döktü.

Bu yürek burkan sözler, toplumda yaşanan ekonomik zorlukların ne denli derin olduğunu gözler önüne serdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek Türkiye neden kömürden vazgeçmiyor? Yenilenebilir enerji potansiyeli yeterli mi? Karadeniz'de Çıkan Gaz Mayıs Ayında Evlerde de Kullanılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gemlik'te düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu