Auto-Created-3
28 Mart 2023 ( 66 izlenme )
Reklamlar

7.000'den fazla hemşire greve gitti!

7.000'den fazla hemşire greve gitti!

Sağlık sistemlerinin Covid salgınının ağırlığı altında çökmesinin ardından yüksek enflasyon döngüsü sağlık çalışanlarını baskı altına alırken hemşireler greve gitme gereği duydu.

Hemşireler, Ulusal Sağlık Sisteminin (NHS) 74 yıllık tarihi de dahil olmak üzere Britanya tarihinde ilk kez greve gittiği bir olay yaşandı. ABD'nin New York City'deki en büyük iki hastanesindeki yaklaşık 7.000 hemşire greve gitmeye karar aldı.

Bronx ve Manhattan ilçelerindeki 7.000'den fazla hemşire, dün gece bir anlaşmaya varılamaması üzerine Mount Sinai Hastanesi ve Montefiore Tıp Merkezi ile hafta sonu müzakereleri devam ederken bugün greve gideceklerini açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aralarında öyle bir isim var ki şok olacaksınız! Yaşam Tarzını Tamamen Değiştirip Maneviyata Yönelerek Tesettüre Girme Kararı Alan Ünlüler >>> Merkez bankası faiz oranlarını yüzde 25'e çıkardı; TL dolar karşısında yüzde 5'ten fazla değer kazandı İstanbul'daki düğün sektörü Salı gününün resmi tatil olmasını istiyor Zorunlu trafik sigortasında teminatlar iki katına çıkarıldı