Auto-Created-3
22 Eylül 2023 ( 66 izlenme )
Reklamlar

29 Ekim'de emeklilere 5 bin lira ikramiye mi verilecek?

29 Ekim'de emeklilere 5 bin TL ikramiye verilip verilmeyeceği konusu, kamuoyunun merak ettiği bir konu haline gelirken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konu hakkında açıklamalarda bulundu. Dağ, ilgili bakanlıkların emeklilerin taleplerini ve bütçe dengesini göz önünde bulundurarak bu konuyu değerlendirdiğini belirtti.

"Kamuoyu ile Paylaşılacak"

AK Partili Hamza Dağ, konuyla ilgili şunları söyledi: "Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır."

29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı'nda emeklilere 5 bin TL ikramiye verilip verilmeyeceği merakla bekleniyor. Bu konu, emekliler ve toplum genelinde büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bu konuda yapılan çalışmaların sonuçlandığında kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Ayrıca, Dağ konuşmasında yaklaşan yerel seçimlere de değinerek, AK Parti'nin kongre sürecinin yerel seçimlere de start vereceğini ifade etti. "Türkiye Yüzyılı başlıyor" sloganıyla yoluna devam eden AK Parti, yeni dönemde de ülkenin ilerlemesini ve daha müreffeh bir yaşamı hedefliyor. Dağ, muhalefetin de güçlü ve yerli bir alternatif oluşturamadığına dikkat çekti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tahıl yüklü 4 gemi daha Ukrayna'dan ayrıldı SGK'dan 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek Çiftçiler ve ailelere yönelik yardım paketleri peş peşe açıklandı! Kira Artış Oranları Ne Kadar Olacak?