Auto-Created-3
11 Aralık 2023 ( 44 izlenme )
Reklamlar

2 yıl önce 15 bin dolar değer biçilen tablo, 14 milyon dolara satıldı

Hollandalı ressam Rembrandt'a ait olduğu belirlenen ve değeri 2 yıl önce 15 bin dolar olarak tahmin edilen "Kralların Hayranlığı" adlı tablo, Sotheby's müzayedesinde 14 milyon dolara alıcı buldu. Söz konusu eser, 1950'li yıllardan beri neredeyse hiç görülmemişti ve Amsterdam'daki koleksiyoncu JCH Heldring tarafından 1955 yılında satın alınmıştı.

Tablo, 1985 yılında bir Alman ailesine geçti ve 2 yıl önce Christie's tarafından satışa çıkarıldı. Bu satış sırasında, eserin ünlü ressam Rembrandt'a yakın bir öğrenci veya sanatçı tarafından yapılmış olabileceği öne sürülmüş, ancak değeri 10 ila 15 bin dolar arasında tahmin edilmişti. Tablo, o dönemde kimliği belirsiz bir alıcı tarafından 910 bin dolara satın alındı.

Daha sonra yapılan detaylı incelemelerde, eserin Hollandalı ressam Rembrandt'a ait olduğu anlaşıldı. Değeri 2 yıl önce tahmin edilen 15 bin doların 50 katı, yani 14 milyon dolar olarak belirlenen tablo, Sotheby's müzayedesinde yeni sahibini buldu. Bu keşif, sanat dünyasında büyük bir heyecan yaratırken, tablonun gerçek değeri ve Rembrandt'ın eserleri arasındaki önemi bir kez daha vurgulandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2022'de Bulgaristan'da en çok arananlardan birinin "altın gramı kaç lira" olduğu ortaya çıktı Merkez Bankası'nın son kararı döviz korumalı mevduat faizlerini düşürecek mi? 24 Şubat'tan bu yana Ukrayna limanında demirleyen Hong Kong bandıralı Joseph Schulte, İstanbul Boğazı'na girdi İki Gündür Akaryakıta Gelen Zamlar İle Benzin 25 lira, Motorin İse 24 lirayı Aştı