Anasayfa
27 Eylül 2023 ( 36 izlenme )
Reklamlar

Üniversitelilere verilecek ücretsiz internetin detayları ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında üniversiteli gençlere yönelik aylık 10 GB ücretsiz internet desteğini duyurdu. Bu destekle ilgili detaylar şu şekildedir:

Ücretsiz İnternet Başlangıcı: Öğrenciler, ekim ayı içerisinde ücretsiz internetlerini kullanmaya başlayacaklar.

Hat Sahibi Olma Koşulu: Ücretsiz internetten yararlanabilmek için öğrencilerin kendi adlarına bir cep telefonu hattının olması gerekmektedir. Hat sahibi olmayanlar bu uygulamadan yararlanamayacaklar.

Operatör Maliyeti: 10 GB internet kotasının maliyeti operatörler tarafından değil, devlet tarafından karşılanacak.

Kapsam Dışı Gruplar: Şu an için master, yüksek lisans ve açık öğretim öğrencileri bu desteğin kapsamı dışında tutuluyor. Kapsamın genişletilmesi veya daraltılması Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Bu uygulama ile öğrencilere ekonomik bir destek sağlanarak eğitimlerine daha rahat erişim imkanı sunulmaya çalışılmaktadır.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da binalardaki risk tarama testi açıklandı Microsoft Build 2023 Etkinliği Heyecan Yarattı Skandal olay! Sosyal medya canlı yayınında Selçuk Ural 'Hakan benim tek gecelik ilişkimden doğan oğlum' demişti! Hakan Ural sonunda sessizliğini bozdu sayfalarca paylaşım yaptı babasını yerin dibine soktu