Auto-Created-3
18 Mart 2023 ( 57 izlenme )
Reklamlar

Orman Genel Müdürlüğü Moldova ve Azerbaycan Delegasyonlarını memnuniyetle karşıladı

Orman Genel Müdürlüğü, Moldova ve Azerbaycan Delegasyonlarını memnuniyetle karşıladı

Ormancılık Genel Müdürü (OGM)Müdürleri, Moldova Igor P çevre Bakan Yardımcısı penicinii ve Azerbaycan ormanlarının geliştirilmesi Müdür Yardımcısı Jabbar Garibov, iki farklı heyetle deneyimlerini paylaştılar.

Ormancılık Genel Müdürü (OGM)Müdürleri, Moldova Igor çevre Bakan Yardımcısı penicinii ve Azerbaycan ormanlarının geliştirilmesi Müdür Yardımcısı Jabbar Garibov, iki farklı heyetle deneyimlerini paylaştılar.

Ogm tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin Orman stokunun artması, ağaçlandırma teknikleri ve ölçme projeleri konusundaki deneyimleri yurtdışındaki Muhataplarıyla paylaşılmaya devam ediyor.

Moldova çevre Bakan Yardımcısı Penicinii ve Azerbaycan, Orman geliştirme Müdür Yardımcısı başkanlığında iki farklı heyetle bir araya geldi Garibov ın Moldova Heyetinin 612 Haziran tarihleri arasında yaptığı ziyaret kapsamında Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey'in katılımıyla heyetler arası görüşmeler yapıldı.

Görüşmelerde ağaçlandırma, kreş ve Orman Yangınlarıyla mücadele için ortak projeler bewertet in görüşmelerde orman alanlarının genişletilmesi ve Korunması, Orman sektörünün güçlendirilmesi, ağaçlandırma, Kreşlerin kapasitesi, tohum üretimi ve Korunması, sürdürülebilir orman yönetimi, kereste üretimi ve Milli Parklar hakkında bilgi paylaşıldı.

Moldova Heyeti temasları kapsamında Eskişehir, Afyonkarahisar'a saha ziyaretleri yapacak.,

Bursa ve İstanbul'u ziyaret ederek Doğa Koruma ve Milli parklarla ilgili çalışmaları yerinde gözlemleyeceğiz.

Garibov ve beraberindeki heyet, 714 Haziran tarihleri arasında yapılacak ziyaret kapsamında Ankara ve Denizli Orman bölge Müdürlüklerinde ağaçlandırma ve etüt projesi çalışmalarını yerinde görecekler.

OGM Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzücüyü ziyaret eden Azerbaycan Heyeti, ağaçlandırma projeleri, fide ve tohum üretimi hakkında bilgi aldı. Toplantıda, Azerbaycan'da ormanların gelişimi konusunda halkın ve Sivil Toplum Kuruluşlarının farkındalığının artırılmasının önemine dikkat çekti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altının gramı 1.960 liradan işlem görüyor Bu gece yarısından itibaren benzinde 1,04 lira indirim bekleniyor. Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi satılığa çıktı! Hisse başına 60 euro istiyor 37. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi İstanbul'da gerçekleşti