Auto-Created-3
17 Mart 2023 ( 45 izlenme )
Reklamlar

Önceliğimiz verimlilik ve kârlılık

2022 senesi ilk çeyrek bilançosu belirtiler Hepsiburarda'nın CEO'su Murat Emirdağ katıldığı yayında soruları yanıtladı.

Toplam satış hacminde yüzde 84, sipariş adedinde yüzde 63 ve aktif satıcı sayısında da yüzde 55 artış gibi performansta artış gösterdiklerini bildiren Emirdağ, Nasdaq'taki ilk ve tek Türk şirketi olduklarını dile getirdi.

"Müşterilerin en çok tavsiye ettiği piyasa liderliğimizi koruyoruz" diyen Emirdağ, çevrimiçi alış veriş konusu ile ilgili dünyadaki normalleşme trendinin Türkiye'de de gözlendiğini belirtti.

Platformdaki ürün adedinin senelik yüzde 110 artışla 110,7 milyon adede ulaştığını, Hepsiburada’nın toplam satışları içerisinde pazaryeri payı da senelik bazda yüzde 65,4 olarak gerçekleştiğini ve Hepsipay gibi yenilikçi ürünlere ilgi duyulduğunu açıklayan Emirdağ, "Hepsipay cüzdan 9 ayda 7,1 milyon kullanıcıyı aştı." dedi.

"Mali disiplini önemsiyoruz"
Geçen çeyrekte altını çizdikleri mali disiplini önemsediklerini vurgulayan Emirdağ, kalıcı ve verimli bir büyümeye inandıklarını dile getirdi.

Mali ticari baskılara rağmen verimliliği artırdıklarını bildiren Emirdağ, piyasalamada ve openasyonel alanlarda verimliliği önceleyen bir yaklaşımla kârlılığı adım adım iyileştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Hisse performansı düştü
Birim başına piyasalama maliyetindeki yükselişin devam ettiğini açıklayan Emirdağ odaklarını hissedeki günlük iniş çıkışlara kaydırmayacaklarını, piyasalamadaki verimliliği artırmaya çalıştıklarını söyledi.

Hisselerin 12 dolardan 1.20'lere gelmesi konusu ile ilgili, küresel düşünmek lüzumluluğunu vurgulayan Emirdağ, "1 Temmuz 2021 ile 1 Haziran 2022 arasındaki dünya çok farklı. Merkez bankalarının uyguladıkları politikalar, tercih ve kararlar, Nasdaq'ta gibi bizim gibi işkollarında etkinlik gösteren şirketlerde benzer hallere yol açtı. " diye konuştu.

Emirdağ, eticaret yasasına dair olarak da yeni meydana gelen sektörlere çerçeve çizmenin ve düzenlenmenin lüzumlu olduğunu, sıhhatli bir piyasa oluşturulması amacıyla bu planlamalara ihtiyaç olduğunu, beklentilerinin adil, eşit ve şeffaf bir planlama olduğunu söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Microsoft Build 2023 Etkinliği Heyecan Yarattı Türkiye neden kömürden vazgeçmiyor? Yenilenebilir enerji potansiyeli yeterli mi? Merkez Bankası rezervleri 32 haftanın en yüksek seviyesine çıktı Merkez Bankası toplam rezervleri 870 milyon dolar arttı