Auto-Created-3
17 Mart 2023 ( 76 izlenme )
Reklamlar

Nebati: Muhalefetin "enflasyon yükselecek" tavrı bir çok kesimin ekonomiye bakışını bozdu.

Nebati: Muhalefetin "enflasyon yükselecek" tavrı bir çok kesimin ekonomiye bakışını bozdu.

Geçen yıl enflasyonun tüm dünyanın sorunu olduğunu söyleyen Bakan Nebati, "Enflasyon başta muhalefet olmak üzere yükselmiştir" demişti.

Muhalefetin davranışları toplumun ekonomiye bakış açısını bozdu diyen Nebati, EYT ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir televizyon programında döviz kuru ve enflasyonla ilgili açıklamalarda bulundu:

Nebati; "İkinci 6 ay da memur ve emekliler için toplu sözleşmeden sağlanması planlanmaktadır. Enflasyon farklı oluştuğunda bu fark da ortaya çıkıyor. Bunu göz önünde bulundurarak bir bütçe oluşturduk. Elbette EYT bütçeyi zorluyor. Altyapının bu yüke göre iyi hesaplanması gerekiyor ki bütçe üzerindeki yük baskı oluşturmasın. Onun için yaklaşık 5 milyon emekli olasılığı var. Bunların yüzde 40'ının bu yıl 2 milyon 250 bin emekli olma hakkı var. Şimdi yükü rakamlara dökmüyorum bütçeye çok ciddi bir yük, tesellimiz yeni yıla kaynağın oluşturulmasıyla girdik. Bu açıdan kendimizi çok ama çok rahat hissediyoruz." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Asgari ücret belirlemede uzlaşı sağlanamadı! Bakan Kurum'dan kira hakkında konuştu Son dakika: Atama kararları resmi gazetede! SGK, AFAD ve İŞKUR başkanlarının isimleri değişti Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü gerçeği açıkladı