Anasayfa
28 Eylül 2023 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Merkez Bankası rezervleri 15 haftadır yükselmeye devam ediyor!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, TCMB'nin toplam rezervleri 22 Eylül haftasında bir önceki haftaya göre yaklaşık 4 milyar dolar artarak 125 milyar doların üzerine çıktı. Bu artış, toplam rezervlerin 15 hafta üst üste artış kaydetmesi anlamına gelerek en uzun artış rekorunu kaydetmiş oldu.

Rezervlerdeki bu artış, seçim sonrasında kaydedilen toplam 27 milyar dolarlık artışın bir parçasını oluşturuyor. Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervleri, altın rezervleri ve diğer rezervlerin toplamından oluşan toplam rezerv, ekonomik istikrarı desteklemek ve uluslararası ödemeleri yönetmek gibi önemli bir rol oynamaktadır.

Rezervlerdeki artış, genellikle döviz girişi, uluslararası kredi anlaşmaları veya döviz piyasalarındaki değişiklikler gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Rezervlerin artması, ülkenin döviz cinsinden ödemelerini yapma yeteneğini güçlendirebilir ve finansal istikrarı destekleyebilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Of'li İle Arnavut Fıkrası:) KOPTUM YA GÜLMEKTEN VALLAHA! (De.vamı Yor'umda) Euro 29 liranın üzerinde rekor kırdı! İşte dövizde son durum Dizelden sonra benzinli motorlarda çok büyük bir artış var