Anasayfa
25 Eylül 2023 ( 18 izlenme )
Reklamlar

İstanbul Valiliği, bir grup Türk'ün Körfez vatandaşına saldırdığı iddia edilen görüntüleri yalanladı: Olay 2 ay önce 3 turist arasında meydana gelmiş

İstanbul Valiliği, sosyal medyada dolaşan "İstanbul'da bir grup Türk'ün Kuveytli olduğu söylenen bir Körfez vatandaşına saldırdığı" başlıklı paylaşımlara ilişkin bir açıklama yaparak, bu paylaşımların gerçeği yansıtmadığını ve olayın aslında 2 ay önce 3 turist arasında meydana geldiğini belirtti.

Valilik açıklamasında, "Sosyal medya mecralarında 'İstanbul'da bir grup Türk, Kuveytli olduğu söylenen bir Körfez vatandaşına saldırdı' başlığıyla paylaşımlar yapılmıştır. Konuyla ilgili yapılan araştırmada olayın 2 ay önce Beyoğlu ilçesi Kocatepe Mahallesi'nde 3 turist arasında meydana geldiği tespit edilmiştir. Birbirlerinden şikayetçi olmayan taraflar nedeniyle herhangi bir adli ya da idari süreç başlatılmamıştır" ifadelerine yer verildi.

Bu açıklama ile paylaşımlardaki yanlış bilginin düzeltilmesi ve olayın gerçek konteksti hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amaçlanmıştır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sektörler Türkiye'nin ihracatında rekorlar kırmaya devam ediyor Milyonları İlgilendiren Müjde >>> Son dakika haber Tamir işlerine giden eşim