Anasayfa
21 Kasım 2023 ( 35 izlenme )
Reklamlar

İstanbul Üniversitesi'nden İsrail'e boykot kararı

İstanbul Üniversitesi, Gazze'ye yönelik saldırılara tepki olarak İsrail'i boykot etme kararı almıştır. Üniversite tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'yi bombalayarak yerle bir etmesine tepki olarak, "Terörist ülkeye her türlü destek veren tüm şirket, kurum ve markaları tamamıyla reddediyoruz." ifadeleri kullanılmıştır.

Açıklamada ayrıca, "Vicdanını ve insafını rafa kaldırmış, kadın, erkek, yaşlı, genç, bebek, çocuk demeden katleden, resmen soykırım yaparak insan haklarını ayaklar altına almış bir ülkeye destek verenleri en başta bilim reddeder. Biz de üniversite olarak terörist ülkeye her türlü destek veren tüm şirket, kurum ve markaları tamamıyla reddediyoruz." denilmiştir.

Gazze'deki can kaybının korkunç boyutta olduğu belirtilerek, İsrail saldırıları sonucunda ölenlerin sayısının 13 bin kişi olduğu, bunun içinde 5 bin 500'ün çocuk ve 3 bin 500'ün kadın olduğu ifade edilmiştir. Ayrıca Batı Şeria ve Kudüs'te de İsrail güçleri ve yerleşimcilerin saldırılarında 214 Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtilmiştir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yazıklar olsun ya! >> AYRINTILAR YORUMDA Çocuklarına verdikleri isim çok tepki çekti Kadinın yüzü kızarsa da canlı yayında kocasının isteğini anlattı. O anlattıkça Esra Ezmeci ne diyeceğini bilemedi.. >> AYRINTILAR ? DETAYLAR YORUMDA Köyünde kurduğu serada 20 ton mantar üretiyor! Yıllık kazancı 1 milyon 400 bin lira