Anasayfa
13 Mart 2023 ( 47 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da taksicilerden ücret protestosu: "Taksi ulaşımı otobüs ve minibüsten ucuz"

İstanbul'da taksicilerden ücret protestosu: "Taksi ulaşımı otobüs ve minibüsten ucuz"

Bir grup taksi şoförü İstanbul'da protesto gösterileri düzenleyerek "haksız" cezai işlemlerden ve daha önemlisi düşük tarifeli ücretlerinden dolayı isyan noktasına geldi.

Taksiciler, seslerinin duyulmadığı takdirde kontağı kapatacaklarını söyledi.

Bir grup taksi şoförü İstanbul'da protesto gösterileri düzenleyerek "haksız" cezai işlemler ve düşük tarifeli ücretlerinden dolayı isyan etti.

Şişli'de toplanan taksiciler korna çalarak Saraçhane'deki İstanbul Belediye Başkanlığı binasına kadar ilerledi.

Saraçhane'de bulunan İBB binası önünde taksiciler adına açıklama yapan Ufuk Çarpar, taksi fiyatlarının ucuz olduğunu savundu.

Çapar, “Taksi ulaşımı halk otobüsleri ve minibüslere göre daha ucuz. Ucuz olduğu için taksici yolcunun karşısına çıkıyor. Hem yolcularımıza hem de taksicilere yazık. Havalimanından taksi ile yolcu alınması yasak. Arabaları kalmayınca bize 40 liraya yolcu satıyorlar” dedi.

Esnaf odalarının ve yetkililerin taksicilere ses vermediğini anlatan Çapar, “Bizim bir başkanımız var, başkanımızı hiçbir yerde göremiyoruz, bizimle işi yok. Ya evsiz kalırsak? Burada hepimizin işi var. burada çalışıyoruz Biz haydut değiliz” dedi.

Çapar, sesleri duyulmaz ise kontağı kapatacaklarını söyledi.

Taksicilerin bölgeyi bir süre sonra terk etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SURVİVOR'DA ŞOK HİLE GÖRÜNTÜLERİ ! BU KADARINA DA PES İşsizlik Nisan ayında 11.3ü gördü Çoğu kişi tarafından önemsenmez ama BUNLARA DİKKAT EDİN Bülent Arınç'tan Saray'a çok ters çıkış. Ortalığı karıştıracak sözler