Anasayfa
14 Mart 2023 ( 79 izlenme )
Reklamlar

Çalışma ve Sosyal Bakanı Vedat Bilginden 3600 Ek Gösterge Açıklaması Mayıs Ayı Sonunda Açıklama Yapacağız

Çalışma ve Sosyal Bakanı Vedat Bilginden 3600 Ek Gösterge Açıklaması Mayıs Ayı Sonunda Açıklama Yapacağız

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den tüm memurların büyük bir heyecan ile beklediği 3600 konusu hakkında yeni bir açıklama yaptı. Heyecan içinde beklenilen 3600’e yönelik açıklamaların Mayıs ayı sonuna doğru açıklanacağını dile getirdi.  Aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ekonomi hakkında ki konular üzerine de konuşma yaptı.

Büyümede ki Esas Olan Yatırım İnsana Yapılandır

Üretimde gücün önemine değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Yatırım, istihdam, büyüme de esas yatırım insana olandır. Üretim gücünün artarak devam etmesi bizim için çok önemli. Bilişim endüstrisi çağına dönüyoruz. Burada uygulamaya soktuğumuz proje istihdam garantili olacak. Türkiye’nin bütün sanayi bölgelerinde istihdam projeleri başlatacağız” dedi.

Sanayide İstihdam Kabiliyeti Çoğaltılacaktır

Çalışma ve Sosyal Bakanı Vedat Bilgin işçilerin duyduğu sıkıntılar ile ilgili de konuşup şunları söyledi: “Bu programlarla Sanayinin istihdam kabiliyetini çoğaltacağız. Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorundayız, çalışanlarımıza sahip çıkıyoruz ve koruyoruz “ dedi.

3600 Ek Gösterge Mayıs Ayının Sonunda Açıklanıyor

3600 ek gösterge ne zaman çıkıyor ne zaman belli olacak sorularına da şu şekilde cevap veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Bitti zaten, son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli personel meselesi EYT meselesi var. Bunların hepsi dosya dosya hepsi önümüzde” diyerek cevap verdi. Memurları ilgilendiren 3600 ek gösterge ile İlgili açıklamalar bu ay sonu açıklanacak iken, emekliler ve kamu personelleri ile ilgili durumlar da Haziran ayı sonunda açıklanacağını dile getirdi.

3600 Ek Gösterge ile Neler Değişecek

Kamu personellerini ve emeklileri ilgilendiren 3600 ek gösterge ile nasıl bir değişiklik meydana gelecek? 3600 ek gösterge sonrasında 2200 ek göstergesinden 3600’e yükselince ikramiye ve alınan maaşlar yüzde 25 oranında yükselme sağlanacak. 3600 ek gösterge 2022 yılında yasallaşacağı yönünde bekleniyor. Kamu personellerini önemli derecede etkileyecek olan bu 3600 ek gösterge kararı sonrasında emeklilik ikramiyesi ve aylık gelirler adına önemli derecede rakamlar olacağı bilinmektedir. 3600 Ek gösterge kısaca

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatma Şahin patronunu överek işçileri caydırmaya çalıştı! Gaziantep'te greve giden konfeksiyon işçileri istediklerini aldı Bisikletle hac yolculuğuna çıkan adam Cebinizde 5 TL ya da 50 TL varsa kontrol edin! Zengin olabilirsiniz.. Şeyma 18 Hasan da 21 yaşında henüz hayatının baharında gençlerdi. Birbirlerini seviyorlardı.