Anasayfa
14 Mart 2023 ( 53 izlenme )
Reklamlar

Bakan Özer: Eğitim kurumlarını güvenli hale getirmek için en ufak taviz vermiyoruz

Bakan Özer: Eğitim kurumlarını güvenli hale getirmek için en ufak taviz vermiyoruz

Bakan Özer, "Eğitim kurumlarını güvenli hale getirmek için en ufak taviz vermiyoruz. Okullarımızda bu kültürü yaymak için çalışmalarımıza sürüyor” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, güvenli okul kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik yeni bir çalışmanın başlatılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde rehberlik ve psikoloji alanlarında geniş bir yelpazede çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı. Bu çalışmalarda öğrencilerin gelişim düzeylerini dikkate aldıklarını anlatan Özer, yürütülen faaliyetlerin akademik, sosyal, duygusal ve mesleki gelişim alanlarını da hedeflediğini söyledi.

Bu kapsamda 20222023 EğitimÖğretim yılı ile birlikte "akran zorbalığı", "siber zorbalık", "psikolojik dayanıklılık" konularını içeren yeni farkındalık ve psikoeğitim programlarının hazırlanarak okullarda her kademede uygulanacağını anlatan Özer, şunları kaydetti: 

Ayrıca okulların risk altındaki öğrencilere gelişim psikolojisi danışmanlığı ve rehberlik hizmeti verdiğine dikkat çeken Özer, "Sınıf danışmanlığı programlarımızın yanı sıra çocuklarımız duygularını sağlıklı bir şekilde ifade ederek empati, farklılıklara saygı, etkileşim gibi sosyal beceriler geliştiriyor. çözüm, işbirliği, Arkadaşlık ilişkilerini kazanmalarına yardımcı olmak için akran zorbalığı farkındalık programları hazırladık.” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emine, daha 26 yaşında 2 çocuk annesi gencecik bir kadındı. bir kadın şunları söylüyor... Yeni Gelinin Büyücü Adam İle Yaşadıkları.. (Gerçek Hikaye) Dua Eden Adamın Yanına Yılan Geldi, Ne Yaptığını Kesinlikle Görmelisiniz AYRINTILAR>>>