Anasayfa
29 Eylül 2023 ( 37 izlenme )
Reklamlar

ABD'li banka Goldman Sachs'ın yıl sonu dolar tahmini 28 TL oldu

ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs, dolar/TL kuruna yönelik yıl sonu tahminini açıkladı ve bu tahminine ilişkin bazı analizlerde bulundu. Banka, şu an 27,40 seviyelerinde işlem gören doların, üç ay sonra 28 ve altı ay sonra ise 29 seviyelerinde olacağı tahmininde bulundu.

Goldman Sachs, Türkiye'nin politika faizindeki hızlı normalleşmesinin ve Türk lirasındaki kazancın geri döndüğüne işaret ettiğini belirtti. Banka, Türk lirasının değer kazanmasında Merkez Bankası'nın parasal sıkılaştırma politikasının etkili olduğunu vurguladı.

Bankanın raporunda, Türkiye'nin politika faizini yüzde 30'a çıkaran büyük bir artışla faiz normalleşmesine hızla devam ettiği ve politika faizinin yıl sonunda beklenen enflasyona göre pozitif reel faiz vereceği belirtildi. Ayrıca vadeli işlem kontratlarının da dolar/TL kuru için üç ay sonra 30, altı ay sonra ise 33 seviyelerini fiyatladığı ifade edildi.

Goldman Sachs'ın dolar/TL tahmini, bankanın analistlerinin ve uzmanlarının ekonomik ve finansal verilere dayanarak yaptığı bir öngörüdür ve gelecekteki piyasa koşullarına bağlı olarak değişebilir.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeşilçamın büyük ustası hayata veda etti.. Sevenleri evine akın etti.. Vefat se.bebi herkesi üzdü.. Baba Vanga’nın 2024 kehanetleri. Detaylar YORUMDA Son Rakam! Öfkeden deliye dönen kadın mutafın ışığının yanık olduğunu görür ve... koşar adımlarla mutfağa gider. Kocasını